17ο ετήσιο συνέδριο του Εκπαιδευτικού Ομίλου Κύπρου

Το προσεχές Σάββατο πραγματοποιείται το 17ο ετήσιο συνέδριο του Εκπαιδευτικού Ομίλου Κύπρου σε συνεργασία με το Παιδαγωγικό Ινστιτούτο.

Πλήθος επιστημόνων και ειδικών θα καταθέσει εκτιμήσεις και προτάσεις με επίκεντρο το Δημόσιο Σχολείο και τη Βελτίωση των Μαθησιακών Αποτελεσμάτων.

Στη θεματική για τις Διδακτικές Προσεγγίσεις θα παρουσιάσει μελέτη ο Δρ Νίκος Καρφάκης, Alexander College με τίτλο «Διεπιστημονικότητα: Μία ιστορική και κριτική ματιά».

Το συνέδριο είναι ολοήμερο, ξεκινά στις 9:00πμ και ολοκληρώνεται στις 5:00μμ στο Πανεπιστήμιο Λευκωσίας.

Δεύτερο Πανελλήνιο βραβείο στο “Athens xclusive designers week” για φοιτήτρια του κλάδου Μόδας
Βιωματικό Εργαστήρι  – Πρόληψη και Αντιμετώπιση Βίας στην Οικογένεια
Εκδήλωση «Πάρε την τύχη στα χέρια σου – Create Before Regret» στο Alexander College